Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Sherbimet > NDRIÇIM I RI, MODERN DHE EKONOMIK PER SHETITOREN E SARANDES

NDRIÇIM I RI, MODERN DHE EKONOMIK PER SHETITOREN E SARANDES

Nje sistem i ri i ndricimit te shetitores se Sarandes, ne gjithe gjatesine e saj, nga porti deri afer Bar-Restorant "Paradise", eshte investimi me i fundit i Bashkise se ketij qyteti. Ai kap vleren e 7.7 milione lekeve dhe zevendeson ndricimin ekzistues me ndricim me potent, me modern dhe me ekonomik, fale teknologjise se kohes LED. Pergjate gjithe shetitores jane duke u instaluar 55 shtylla, qe shperndajne kete ndricim cilesor. Aplikimi i ketij lloj ndricimi ne shetitoren e Sarandes vjen pas investimit te ngjashem te bere pak kohe me pare ne Rrugen e Flamurit, rrugen e pare mbi shetitore. E gjitha do t'i jape qytetit nje performance te re, duke e pergatitur cilesisht me mire per te pritur flukset turistike te sezonit "Vere 2015".

Eventet

<shkurt 2020>
HënMarMërEnjPreShtDie
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
2425262728291
23456
7
e shtunë, mars 7, 2020
8
e diel, mars 8, 2020

Se shpejti


Buletini Informativ