Accesso
Skip Navigation Links > Kreu
​​11119759_474928609332350.jpgZnj.​Florjana Koka
Kryetare e Bashkisë​​​​ Sarandë


Buletini Informativ


Previous
 • Njoftim Degjese Publike 27 Korrik 2016

  NJOFTIM

  Ditën e mërkurë, më 27 Korrik 2016, ora 12.00, në sallën e konferencave të Hotel "Butrinti", nga Këshilli i Qarkut Vlorë, organizohet dëgjesë publike me rëndësi kapitale për zgjidhjen që pret Saranda. 
  Dëgjesa publike i kushtohet projektit të furnizimit me ujë nga burimet e Tatzatit.
  Ftohen të bëhen pjesë e kësaj dëgjese qytetarë, inxhinjerë e arkitektë, drejtues e ish-drejtues, njerëz të fushës dhe njohës e të interesuar për ta njohur këtë projekt.

  BASHKIA SARANDË​

  Me shume
 • Shoqeria Filarmonike e Korfuzit Performon ne Butrint

  Me shume
 • TE GJITHE PER NJE QYTET DHE MJEDIS TE PASTER

  BASHKIA SARANDË ÇEL FUSHATËN SENSIBILIZUESE PËR NJË QYTET DHE RAJON ME MJEDIS TË PASTËR, NË KUSHTET KUR POPULLSIA E BASHKISËE DHE PRODHUESIT E MBETJEVE URBANE JANE TREFISHUAR, PËR SHKAK TË FLUKSIT TË PUSHUESVE TË KËSAJ VERE. 
  KJO FUSHATË NDËRGJEGJËSIMI ÇELET ME APELIN E Z.PËLLUMB HALIMI, DREJTOR I SHËRBIMEVE PUBLIKE DHE TË Z.MAKSI FEJZULLAHU, PRESIDENT I KOMPANISË SË PASTRIMIT "KORSEL " , DREJTUAR BIZNESEVE DHE QYTETARËVE.
  PËRMES APELIT TË VIDEOS SË SHPËRNDARË NË FAQEN ZYRTARE NË FACEBOOK​, KUJTOHEN RREGULLAT E VENDOSURA, ORARET E PËRCAKTUARA PËR NXJERRJEN E MBETURINAVE URBANE TEK KONTEINJERËT DHE KËRKOHET RESPEKTIMI I TYRE. 
  APELI SHKON MË TEJ, DUKE KËRKUAR TË MOS HIDHEN MBETJET JASHTË KAZANEVE KUR ATA KANË KAPACITET TË PAMBUSHUR, SI DHE PËR TË MOS MBI NGARKUAR KONTEINJERËT DUKE HEDHUR NË TO EDHE MBETJET INERTË DUKE QENE SE BAGËTITË DHE TURIZMI E PËRJASHTOJNË KATEGORIKISHT DHE E KOMPROMENTOJNË NJËRA-TJETRËN, KËRKOHET MIRËKUPTIMI I MBARËSHTUESVE TË TYRE NË ZONA URBANE PËR TË MBAJTUR LOPËT DHE CDO LLOJ BAGËTIE NË REGJIMIN E DUHUR, PA LEJUAR TË BËHEN ATO RRËMUESE NË DEPOZITIMET E MBETJEVE URBANE.
  BASHKËPUNIMI BASHKI - KOMPANI - BIZNES - QYTETARE, ËSHTË MESAZHI MË I RËNDËSISHËM I KËTIJ APELI .

  DËGJOJE, RESPEKTOJE DHE BËHU EDHE TI SHPËRNDARËS I TIJ!

  ​ 

  Me shume
 • Orkestra e Filarmonise se vjeter nga Korfuzi performon ne Butrint

  Mbrëmjen e 20 Korrikut, Orkestra e Filarmonisë së-Vjetër nga Korfuzi fqinjë, e ftuar nga Bashkia Sarandë dhe me përkujdesjen e posaçme tëe Kryetares Florjana Koka, ngjitet në skenën e Butrintit antik me një koncert që nuk duhet humbur. 
  Hyrja e lirë. 
  Mos e humbisni.

  Me shume
 • Takim me Femijet per Femijet

  Me shume

Eventet

<korrik 2016>
HënMarMërEnjPreShtDie
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
252628293031
1234567

Se shpejti