Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Vizitoni Galerine Art Saranda

Kategorite

Filtro:

Vizitoni Galerine Art Saranda

​Ne Galerine "Art Saranda" u cel ekspozita e tri grave artiste: nga Tirana, Prishtina e Berati- perkatesisht Mira Kucuku, Majlinda Kelmendi e Llambrini Dena. 
 Ne ceremonine promovuese, artistet, edhe ne emer te Kryetares Florjana Koka, i pershendeti zevendeskryetari i Bashkise, Jorgo Mitro. 
Ne kete ekspozite te perbashket performojne tri gra artiste, nga te cilat Kucuku e Dena, te njohura si qeramiste me ekspozita vetiake ne Shqiperi e ne bote, ndersa Kelmendi si piktore e afirmuar dhe me eksperience akademike, si pedagoge ne Akademine e Artit ne Prishtine.
Secila prezanton veten ne nje salle me vete ne Galerine e Sarandes. Te tria se bashku paraqesin 119 pune me motive dhe gjetje interesante, te formesuara ne teknika dhe teknokogji te perparuara bashkekohore. 
Ekspozita e tyre, teper e vecante, do te jete ne dispozicion te publikut deri me 11 korrik. 
Mos e humbisni!

Eventet

<mars 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
25262728123
456
7
e enjte, mars 7, 2019
8
e premte, mars 8, 2019
910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Se shpejti


Buletini Informativ