Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Lajmet > Njoftim Mbledhja e Keshillit Bashkiak 16 Maj 2017

Kategorite

Filtro:

Njoftim Mbledhja e Keshillit Bashkiak 16 Maj 2017

​                                         REPUBLIKA E SHQIPËRISË

KËSHILLI I BASHKISË

SARANDË

                                                                                                                                                                                                                  Sarandë, më 11.05.2017

N J O F T I M 

Ditën e Martë, datë 16.05.2017, ora 15:00, në sallën e bibliotekës së qytetit (kati i dytë,godina e  sallës së mbledhjeve të Këshillit Bashkiak), do të zhvillohet mbledhja e Këshillit të Bashkisë me këtë,

REND DITE :

1.      Projekt – Vendime :

  • Mbi dhënien e ndihmës ekonomike për muajin Prill 2017.
  • Për vendosjen e madhësisë së sipërfaqeve të taksueshme të ndërtesave të bisneseve.
  • Për miratimin e rrjetit të  linjave qytetëse dhe rrethqytetëse.
  • Për miratimin e rregullores për organizimin dhe funksionimin e veprimtarisë së transportit taksi të udhëtarëve.

2.      Informacion nga  Shoqëria '' Korsel '' sh.p.k, Drejtoria e Shërbimeve dhe Ndërmarja e Shërbimeve Publike për punën e bërë dhe masat që janë marr për përballimin me sukses të sezonit turistik 2017.

3.      Raport mbi zbatimin e buxhetit të Bashkisë Sarandë për vitin 2016.

4.      Çështje të tjera:

Shënim:

Komisioni i Çështjeve Juridike, Rendit dhe Emergjencave Civile, do të mblidhet ditën e hënë, datë 15.05.2017, në orën 10.00

  • Komisioni i Ekonomisë dhe Financës, do të mblidhet ditën e hënë, datë 15.05.2017, në orën 12.00.
  • Komisioni i Urbanistikës dhe Shërbimeve, do të mbildhet ditën e hënë, datë 15.05.2017, ora 14.00.

KRYETARE E KËSHILLIT BASHKIAK

TATIANA   ALIKAJ                                     

 

Eventet

<prill 2018>
HënMarMërEnjPreShtDie
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456

Se shpejti


Buletini Informativ