Accesso
Skip Navigation Links > Kreu > Bashkia > Administrata > Zevendes Kryetar Kristo Kico

Zevendes Kryetar Kristo Kico

​​

Curriculum Vitae

Emri/Mbiemri: KRISTO  KIÇO

Adresa   Rruga Alex Verli / Kodi postal 9700 / Sarandë/

Telefoni:  +355 85 223676, Mob : +355 672015777

Fax        : +355 85 223676

E-mail  :  kicokristaq@yahoo.com

Data dhe vendi i lindjes:       06/06/1969  Sarandë

Gjinia            Mashkull

Fusha Profesionale                           INXHINJER  ELEKTRONIK

Eksperiencat e punës

Viti 1994-1995 Specialist pranë filialit Telekom Sarandë.

Viti  1995-1996 Kryeinxhinjer pranë filialit Telekom Sarandë

Viti 1996-1998 Drejtor i filialit të Telekomit Sarandë.

Viti 1998-200 Kryeinxhinjer pranë Zonës Albtelekom Sarandë

Viti 2000-2006 Drejtor i Zonës Albtelekom Delvinë.

Viti 2006-2009 Kryetar i degës së marketingut pranë zonës Albtelekom Sarandë.

Viti 2009-2010 Specialist IT pranë një kompanie private për ofrimin e shërbimeve të sistemeve të alarmit.

Viti  2010-2015 Kryetar i partisë MEGA.

Edukimi dhe Trajnimet

1987-1992.Diplomuar në vitin në Universitetin e Tiranës, Fakulteti i inxhinjerisë Elektrike, Dega Elektronikë.

Viti 1996 specializim pranë Organizmit të Telekomunikacioneve të Greqisë (OTE) për "Sistemet analoge dhe dixhitale të transmetimit".

Aftësitë personale dhe kompetencat

Gjuha amtare    Greqisht.

Gjuhët tjera       Anglisht,

Aftësitë shoqërore dhe  organizative

Përshtatshmeria, aftësia për të punuar në grup,aftësia negociuese.

Aftësitë teknike

Aftësi të përdorimit te gjithe pajisjeve elektrike dhe elektronike.

Aftësitë kompjuterike

Programet kompjuterike,Windows, deri tek windows 10 MS office aplications,etc.​

Eventet

<korrik 2019>
HënMarMërEnjPreShtDie
24252627282930
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Se shpejti


Buletini Informativ